معرفی کسب و کار

پس از تاسيس در سال 1376 ، اورند پلاستيك همواره در مسير گسترش دانش ، مهارتها و تخصص فني خود مطابق با پيشرفتهاي روز دنيا و در جهت بهبود ايمني ، سلامت و رفاه جامعه و مشتريان نهائي خود گام برداشته و با بکارگيری توانایي هاي خود در تحقيقات و نوآوري و با استفاده از تكنولوژي هاي نوين ، نسبت توليد قطعات متنوع خودرو اقدام نموده است.

در حال حاضر، اورند پلاستيک با دارا بودن تكنولوژي توليد لوله هاي پليمري تك لايه ، سه لايه و پنج لايه، باك پليمري تك لایه و شش لايه، قطعات مختلف تزریقی و خطوط مجهز مونتاژی در سايتهای مختلف تولیدی، به عنوان بزرگترین توليد كننده مسيركامل نگهداري و انتقال سوخت خودروهای سورای در داخل كشور فعال بوده و در همین اين راستا، با توجه به کيفيت بالای محصولات تولیدی خود دارای صادرات به كشورهاي مختلف آسيايي و اروپایي مي باشد .

اورند پلاستيک با هدف هديه آسمان آبی به همه ايرانيان، همواره طراحی و تولیدات محصولات سبز و دوستدار محيط زيست را سرلوحه اقدامات خود قرار داده و در این مسیر، مطابق با آخرین پيشرفتهاي علمي دنيا و منطبق بر استانداردهاي ايمني و زيست محيطي روز جهان، پروژه های نوآورانه ای از جمله طراحی و تولید قطعات سیستم سوخت رسانی خودروهای تولیدی در کشور منطبق با استاندارد های یورو4 و با قابليت ارتقا تا سطح یورو6 ، جايگزینی قطعات لاستيکی با قطعات قابل بازیافت و سبکتر پلاستيکی در سیستم تخليه بخارات و نوارهای آببندی خودرو، طراحی و جايگزينی مخازن سوخت پلیمری با مخازن فلزی و بسیاری موارد ديگر اقدام نموده است و با توجه به نگاه ويژه به امر نوآوري و كيفيت محصولات و خدمات، همواره به عنوان يك شريك مطمئن براي خودرو سازان مطرح بوده است.

چشم انداز:

تبدیل شدن به يک شرکت قطعه ساز برتر در سطح بين المللی تا سال 1400 با دستیابی به اهداف زير :

ارتقاء جایگاه شرکت به عنوان بزرگترین توليد کننده در خاورمیانه و یکی از تولید کنندگان برتر جهان در حوزه سيستمهای سوخت رسانی با حضور در يکی از هر پنجاه خودروی توليدی در جهان

ورود به بازارهای همگون یدکی و غيرخودرويی به ميزان 20% درصد از سهم فروش سالانه با محوريت توليد

رشد سودآوری به ميزان 10% نسبت به سال گذشته

نوآوری در طراحی و توسعه محصولات و فرآيندهای مرتبط با محصولات همگام با تکنولوژی روز دنیا به ميزان پنج محصول يا فرآيند جديد در هر سال

دستيابی به رشد مستمر سطح رضايت ذينفعان خصوصا مشتريان از طريق محصولات و خدمات برتر

ماموریت:

شرکت اورندپلاستيک به عنوان بزرگترين زيرمجموعه گروه رايزکو ، در زمينه طراحی و تأمين قطعات پليمری خودرو از جمله اجزاء سيستم سوخت رسانی ، نوارهای آببندی و ساير قطعات تزريقی ، اکسترودری و ... برای خودروسازان ايران و جهان و همچنين پاسخ به نيازهای متقاضیان قطعات پليمری در ساير بازارها و صنایع با تکیه بر نیروی انسانی توانمند و متعهد ، تکنولوژی سرآمد و با پيروی از استانداردهای ملی و جهانی فعاليت می نماید.

آزمایشگاه آورند:

آزمایشگاه اورند پلاستیک همزمان با تاسیس این شرکت شکل گرفت و در طول زمان با توسعه شرکت، گسترش یافت به گونه ای که در حال حاضر این آزمایشگاه کاملترین مجموعه و مرجع برای آزمونهای سیستم سوخت رسانی خودروها می باشد. سایر توانمندیها در زمینه آزمونهای اندازه گیری ابعادی، آزمونهای آکوستیک و نویز، آزمونهای شرایط محیطی و پیر سازی، آزمونهای عمومی پلیمر و.... می باشد.

آزمایشگاه اورند پلاستیک در سال 90موفق به اخذ تاییدیه ISO17025 از DAKKS آلمان گردیده است. همچنین آزمایشگاه اورند پلاستیک جزء آزمایشگاه های همکار موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ، شرکت ایتراک، سازه گستر، و گمرکات کشور می باشد.

 واحد تحقیق و توسعه آورند:

واحد تحقیق و توسعه اورند با بیش از 30 پرسنل متخصص در راستای توسعه محصولات، استانداردها، زیرساختهای دانشی و ارتقاء سطح کیفی محصولات برای مشتریان، پروژه های تحقیق و توسعه را در دست اقدام دارد. این پروژه ها همراه با تولید دانش و نوآوری با انتقال تکنولوژی منجر به بومی سازی دانش فنی در کشور و منطقه می گردد. استقرار سیستم مدیریت پروژه برای پروژه های تحقیق و توسعه، اهداف کیفی، زمانی و هزینه را محقق نموده و ارزش افزوده برای مشتریان خلق می نماید.

  از اهداف کلان این واحد خلق بهبود و نوآوری در طراحی قطعات خودرو از جمله سیستم سوخت رسانی، انتقال سیالات و نوارهای آب بندی خودروهای داخل کشور به شرح:

داخلی سازی قطعات و مجموعه ها (کاهش وابستگی به خارج از کشور)
ارتقاء سطح کیفی خودرو های قدیمی
کاهش قیمت با حفظ کیفیت و کیفیت برتر برای مشتریان
انتقال دانش از خودرو سازهای بزرگ جهان
ارتقاء سطح تکنولوژی و به دنبال آن نفوذ به بازارهای جهانی
رویکرد فناوری سبز در محصول و فرایند با ارتقائ تکنولوژی و دانش طراحی جهت تطابق با الزامات زیست محیطی روز دنیا و دستیابی به هوای پاک برای شهروندان

از افتخارات واحد تحقیق و توسعه:

سازمان نوآور برتر سال 88 از وزارت صنایع و معادن
اولین طراح سیستمهای سوخت رسانی در ایران با گرید A ساپکو در زمینه طراحی
دارای تاییدیه PSA در طراحی سیستم های سوخت رسانی
چاپ مقالات در نشریات و مقاله برگزیده در نهمین همایش تحقیق و توسعه وزارت صنایع معادن
واحد تحقیق و توسعه برتر سال 1391 در دومین جشنواره IRDA
کسب عنوان شایستگی تک ستاره (بالاترین سطح) در ارزیابی جایزه ملی مدیریت فناوری و نوآوری سال 1392

 برنامه های زیست محیطی آورند:

یکی از مخاطرات زیست محیطی کره زمین از بین رفتن تعادل در چرخه حیات کره زمین بوده که عمده ترین دلیل آن مربوط به فعالیتهای انسان امروزی است. استفاده از وسایل نقلیه آلاینده، کارخانجات صنعتی، رشد جمعیت، قطع درختان و سایر فعالیتهای روزمره باعث از بین رفتن تعادیل اکو سیستم کره زمین شده است. این مخاطرات باعث افزایش دمای کره زمین، آلودگی هوا، آب و از بین رفتن انرژی های فسیلی می شود. بدین منظور از دهه 90 میلادی در سراسر جهان مجموعه ای از الزامات جهت کنترل آلایندگی وسائل نقلیه تدوین و اجرا شده است. این الزامات میزان انتشار گازهای گلخانه ای به لایه اوزون را کنترل می کند. 

 این مجموعه استاندارد ها در قاره های مختلف و کشور های مختلف به نام های گوناگون، ولی با یک هدف جاری شده اند. هدف از این استاندرادها، کنترل انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای است که با پیشرفت تکنولوژی، امکان دستیابی به سطوح سختگیرانه تر امکانپذیر گردیده و به تبع آن این الزامات به نسخه های بالاتر ارتقاء یافته است. در جدول ذیل زمان تبعیت از الزامات زیست محیطی در کشورهای مختلف مشخص شده است.

شرکت اورند پلاستیک از سال 1383 با رویکرد ارتقاء استانداردهای ایمنی و زیست محیطی اقدام به تدوین برنامه استراتژیک جهت ارتقاء کیفی قطعات خودروهای تولید داخل کشور نموده است. در این راستا با ارتقاء قابلیتهای تکنولوژیکی و تکیه بر دانش R&D، خودکفایی کشور در تولید محصولات مطابق با الزامات زیست محیطی EU4 و بالاتر را امکانپذیر نموده است. 

گواهینامه ها و افتخارات شزکت اورند پلاستیک: 

دریافت گواهینامه ISO9001 در سال 1382

 دریافت گواهینامه ISO/TS 16949 در سال 1384

 گواهينامه قطعات ايمنی Q631000 در سال 1386

 اخذ گرید A شرکت ساپکو با آیتم طراحی در سال 1388

لوح و تندیس محصول برگزیده سال 88 از انجمن تحقیق و توسعه ایران در سال 1388

 گواهینامه و نشان E-Mark جهت تولید و صادرات باک بنزین به اروپا در سال 1390

 واحد تحقیق و توسعه برتر در جشنواره IRDA (انجمن تحقیق و توسعه ایران) در سال 1391

 اخذ گواهینامه اشتهار تک ستاره در ارزیابی جایزه ملی کیفیت INQA (برای مجموعه باک خودرو) در سال 1391

 اخذ گواهینامه ISO 14001 و OHSAS 18001 در سال 1391

اخذ گواهینامه ISO 10015 در سال 1392

اخذ گواهینامه اشتهار سه ستاره در ارزیابی جایزه ملی کیفیت INQA در سال 1392

 اخذ گواهینامه شایستگی تک ستاره از انجمن مدیریت فناوری و نوآوری ایران IRAMIT در سال 1392

اخذ گواهینامه پروژه سبز مجموعه باک شش لایه از انجمن مدیریت سبز اروپا در سال 1392

اخذ گواهینامه اشتهار چهار ستاره در ارزیابی ملی کیفیت ایرانINQA (برای مجموعه باک خودرو) در سال 1393

 سایت 2 و 3:

آدرس:  جاده شهريار- اشتهار ، شهرک صنعتی صفادشت ، بلوار فروردين ، خيابان سوم شرقی 

سایت 4 :

 آدرس:  جاده شهريار- کرج ، شهرک صنعتی صفادشت ، بلوار فروردين ، نبش خيابان سوم شرقی 

آزمایشگاه آورند :

آدرس:  جاده شهريار- اشتهار ، شهرک صنعتی صفادشت ، بلوار فروردين ، نبش خيابان سوم شرقی 

عضویت: VIP